Giełda transportowa – miejsce spotkań przewoźników i kontrahentów

Giełda transportowa to platforma internetowa, której celem jest ułatwienie komunikacji oraz zawierania transakcji pomiędzy przewoźnikami, a firmami zainteresowanymi zleceniem przewozu ładunków. Można tu, więc wyróżnić trzy grupy osób, którym tego typu aplikacja jest dedykowana. Pierwszą stanowią spedytorzy, dla których giełda jest szansą na pozyskanie nowych przewoźników i znalezienie najkorzystniejszego transportu dla swojej przesyłki.

Dodatkowo dzięki niej oszczędzają oni wiele czasu, bo to nie oni szukają przewoźnika, lecz przewoźnik znajduje ich zlecenie i zgłasza zainteresowanie podjęciem się jego realizacji. Druga grupa zainteresowana informacjami zamieszczonymi na giełdzie to właśnie przewoźnicy. Dla nich to nierzadko miejsce zaciekłej konkurencji o zlecenia stanowiące ich podstawowe źródło dochodów lub będące szansą na dodatkowy zastrzyk gotówki w czasie, gdy mają mniej zleceń od swoich regularnych klientów. Trzecią (opcjonalną) kategorię uczestników zawierających transakcje za pośrednictwem giełdy, tworzą producenci oraz handlowcy prowadzący ograniczoną ilość operacji transportowych i niewykorzystujący w tym celu firm spedycyjnych, a stawiający właśnie na przewoźników poznanych poprzez platformę.

Polecamy zapoznać się z tym co ma do zaoferowania międzynarodowa giełda transportowa trans.eu. Główną zaletą giełdy jest posługiwanie się prostymi i jasnymi zasadami. Firma posiadająca ładunek do transportu umieszcza na platformie stosowne zlecenie opisujące ładunek oraz trasę, jaką ma on pokonać. Przewoźnicy przeglądając oferty znajdujące się w bazie natrafiają na zamieszczone zapytanie transportowe i jeśli ich zainteresuje kontaktują się z autorem zlecenia i składają swoją ofertę. Gdy propozycja przewoźnika odpowiada zleceniodawcy nie pozostaje nic innego jak tylko uzgodnić formalne szczegóły i można jechać w trasę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *