Transport ładunków kiedyś i dziś

Własnoręczne noszenie towarów, wykorzystywanie siły pociągowej zwierząt, kilkutygodniowe oczekiwanie na przypłynięcie galeonu – tak wyglądał transport w przeszłości. Na szczęście od tego czasu wiele się zmieniło. Rozwój technologiczny wpłynął na skrócenie czasu oczekiwania na otrzymanie przesyłki i łatwość złożenia stosownego zlecenia na przewóz ładunku.
Umożliwione zostało dotarcie ze swoim komunikatem w tym samym czasie do szerokiego grona odbiorców. Ta większa ilość odbiorców to w efekcie nic innego, jak większa ilość potencjalnych ofert, a co za tym idzie podwyższone prawdopodobieństwo znalezienia przewoźnika będącego w stanie spełnić wymagania jakościowe, czasowe i kosztowe stawiane przez zleceniodawcę. Dodatkowo coraz częściej można spotkać się z aplikacjami umożliwiającymi śledzenie, w jakim miejscu trasy znajduje się obecnie nadana przesyłka, a nawet, jeśli osoba przewożąca ładunek nie korzysta z takiego systemu poznanie statusu ładunku nie stanowi problemu – w końcu żyjemy w erze telefonów komórkowych i Internetu. Sieć internetowa to kolejny skarb XXI wieku. Dzięki niej można łatwo znaleźć, jak i zgłosić wolne ładunki do przewozu.

Służy temu wiele dedykowanych platform, które już na etapie zgłoszenia zbierają wszystkie niezbędne dla przewoźnika informacje. Zleceniodawca jest, bowiem zobowiązany do podania takich danych jak: data, godzina oraz dane adresowe miejsca załadunku oraz rozładunku, rodzaj towaru do przewiezienia (np. chemia, maszyny, towary konsumpcyjne, elektronika), wielkość oraz waga ładunku jak również sugerowany typ naczepy (np. chłodnia, plandeka, jumbo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *